TR | EN | DE | RU

Untitled Document

ALI BEY HOTELS & RESORTS

KURUMSAL

TANITIM & TARİHÇE

 

Yıl 1991. Güral Ailesi Akdeniz’in doğal güzellikleri ve tarihi değerleriyle çevrili muhteşem bir tatilköyünü Siz değerli misafirlerimizin hizmetine sundu. Ali Bey Club Manavgat 1991 yılının mart ayında 12 konak olarak 8. Cumhurbaşkanımız Sn. Turgut Özal ve dönemin Başbakanı Sn. Yıldırım Akbulut tarafından Türk Turizminin hizmetine açılmıştır. 1992 yılında 3 konak ilave edilerek 15 konak ile ikinci sezonuna başladı. 1995 yılında Gürallar Grubu tatilköyleri zincirine ikinci altın halkayı ekledi: Ali Bey Park Manavgat. Üçüncü tesisimiz olan Ali Bey Resort Sorgun ise 2010 yılında yine Gürallar Grubu tarafından Türk Turizmine armağan edilmiştir. Ali Bey Hotels & Resorts tesislerimizin isimlerini, şirketimizin kurucusu ve Kütahya’nın seçkin iş adamlarından Sn. Ali Güral’ın ön isminden almıştır.

 

Ali Bey Club & Park Manavgat’ta geleneksel Türk Mimarisinin nostaljik özellikleri ile birlikte en seçkin örnekleri kullanılmıştır. Dekorasyonda, el emeği ile hazırlanmış ahşap ve çini işlemleri sanatsal bir incelikle kullanılmıştır. Tesisimizin her köşesinde meşhur Kütahya Seramik işçiliğine rastlamak mümkündür. Her konağın duvarında, ülkemizin güzel yerlerinden görüntüler seramik üzerine el işçiliği ile işlenmiştir. Bu nedenle Ali Bey Club Manavgat tesisleri kısa sürede dünya tatilcilerinin gözdesi haline gelmiştir. Ali Bey Club & Park Manavgat siz değerli misafirlerimize, 30 konak ve konak başı 30’ar odası, aquaparkı, mimarisi, hizmet anlayışı, 75 kişilik animasyon ekibi, 6 restaurant ve 14 barı, su sporları, 66 adet tenis kortu, futbol, basketbol, beach voleybol sahaları ve daha nice sınırsız spor aktiviteleri ile günümüzün tatil anlayışına yepyeni bir boyut kazandıracak, 1001 gece masallarındaki gibi dillere destan bir tatil keyfi sunmaktadır.

 

ALİ BEY HOTELS & RESORTS AİLESİ

 

Ali Bey Club & Park Manavgat ve Ali Bey Resort Sorgun bünyesinde yaklaşık 750 personel çalışmaktadır. Bizi böylesine başarılı bir konuma getiren gücün kaynağı elbette bir aile anlayışımızın olması ve büyük ailenin bireyleri arasında inanılmaz bir iletişim, yardımlaşma ve birbirine sevgiyle kenetlenmiş bir bağın bulunmasıdır. Çalışanından en üst yöneticisine ve şirket sahibine kadar herkesin aynı gönül bağı ile tek bir amacı vardır: Her zaman için daha iyi olmak ve sizlere verebileceğimiz en iyi hizmeti sunabilmek. Bu nedenledir ki, Ali Bey Hotels & Resorts tesisleri, alışmış olan yönetim tarzlarından çok daha farklı bir anlayış ile sizler için en iyi şekilde çalışmaya gayret etmektedir.

 

ALİ BEY HOTELS & RESORTS POLİTİKALARI

 

KALİTE POLİTİKASI

 

Yaşadığımız çevreyi korumak ve devamlılığını sağlamak için faaliyetlerimizin yürütülmesi esnasında çevreye olumsuz etkileri tespit eder, olası tehlikeleri ve atıkları kontrol altına alırız. Uygun kalitede ürün ve hizmeti misafirlerimize sunarak misafirlerimizin güvenini ve memnuniyetini artırırız. Ulusal ve uluslararası standartlara göre kalitemizi kontrol altında tutar, kaliteyi artırıcı önerilere ve araştırma geliştirme faaliyetlerine önem veririz. Misafirlerimize sağlığı için kaliteli ve güvenli ürünler sunarız, Sürekli İyileştirme çalışmalarımızla, misafirlerimize en iyi hizmeti sunarız. Ürün ve hizmet tedarikinde sürdürülebilirlik çerçevesinde yerel ürün ve hizmetlere öncelik veririz. Çağdaş yönetim ve insan kaynakları yaklaşımlarını benimser, kurumsallaşmaya ve kendini geliştiren bir organizasyon olmaya inanırız. Yasa ve ilgili düzenlemelerle uyumlu, adil, çalışana saygılı, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması ile çalışanların başarısının, gelişiminin ve bağlılığının artırılması hedefleriz.

 

ÇEVRE POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resorts olarak içinde yaşadığımız çevreyi korumak ve devamlılığını sağlamak için faaliyetlerimizin yürütülmesi esnasında çevreye olumsuz etkilerimizi tespit eder ve olası tehlikeleri ve atıklarımızı kontrol altına alırız.

Doğal kaynakların kontrollü kullanılması, enerji tüketiminin, hava, su ve toprak kirlenmesini en aza indirgenmesi için yürürlükte olan çevre kanun, yönetmelik, mevzuat ve düzenlemelere uyarız.

Çevre bilincinin, sadece çalışanlarımızca değil, konuklarımız tarafından da benimsenmesi için etkinlikler düzenler, yerel yönetimlerle işbirliği yaparak doğada ve çevre de artı değerler yaratırız.

 

GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resorts tesisleri olarak Ulusal - Uluslararası mevzuat ve müşterilerimizin talep ettiği Mikrobiyolojik, Fiziksel ve Kimyasal spesifikasyonlara uygun ürünlerin, sağlıklı ve kalite girdileriyle, hijyenik koşullarda üretilip, depolanıp, taşınarak misafirlerimize sağlıklı, güvenli ve hijyenik ürünler sunmak, misafirlerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmak, ve bu amaçla işletmemizi sürekli geliştirerek gıda güvenliği ile ilgili bilgileri gıda zinciri boyunca, personelimizin de eğitimlerle bilinçlendirilip desteklenmesi temel prensiplerimizdendir.

 

MİSAFİR ŞİKAYETİ YÖNETİM POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resorts tesisleri olarak Misafirlerimizin şikâyetlerini konakladığı sürede ve en kısa zamanda objektiflik ve duyarlılık ilkeleri doğrultusunda etkin, gerçekçi ve uygulanabilir çözümler sunarak misafirlerimizin memnuniyetini ve sadakatini en üst seviyede tutup ve bu amaçla işletmemizi sürekli geliştirip, personelimizinde eğitimlerle bilinçlendirilip desteklenmesi temel prensiplerimizdendir.

 

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resorts işletmelerinin tümünde ulusal ve uluslararası alanda rekabet üstünlüğü sağlayacak, konusunda uzmanlaşmış personelin çalıştırılmasını sağlamaktır.

 

ADİL ÇALIŞMA ORTAMININ OLUŞTURULMASI VE SÜRDÜRÜLMESİ POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resort, çalışanlar için adil bir çalışma ortamının oluşturulmasını ve sürdürülmesini en önemli önceliklerinden biri olarak kabul etmektedir. İlgili tüm yasa ve düzenlemelerle uyumlu, adil, çalışana saygılı, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması ile çalışanların başarısının, gelişiminin ve bağlılığının artırılması hedeflenmektedir.

 

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resorts olarak iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini sürekli iyileştirir , iş sağlığı ve güvenliği yasa ve mevzuatına uyar, çalışanlarımızı iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendiririz.

 

ÇOCUKLARIN KORUNMASI POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resorts olarak çocuklara yönelik her türlü sömürü ve istismara karşı etik bir tutum belirlemek, personelimizi bu konuda eğitmek, çocuk misafirlerin korunması ve güvenliğini sağlamak, yürürlükteki kanun, yönetmelik, mevzuat ve düzenlemelere uymak, çocuklara cinsel istismar halinde yetkililere haber vermektir.

 

SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKASI

 

Kurumsal sosyal sorumluluk ilkesi çerçevesinde topluma fayda sağlayan ve kişilerin yaşam kalitesini iyileştirmeyi hedefleyen projeleri geliştirip, uygulayarak, toplumumuzun gelişimi için çaba gösteririz, çalışanlarımızı, sosyal sorumluluk bilinciyle yer alacakları uygun sosyal ve toplumsal faaliyetlere gönüllü olmaları konusunda destekleriz, Sosyal projeler için zaman, enerji ve maddi kaynak harcayan gönüllü insanların bir arada olduğu bir tesis olmayı hedefler. Ana hedefimiz insanların yaşam kalitesine katkıda bulunacak konularda toplumu bilinçlendirmek ve bu alanda toplum önderliği yapmaktır. Faaliyet göstermekte olduğumuz bölgede ve çalışanlarımızın yoğunlukta yaşamakta olduğu diğer şehirlerde topluma karşı sosyal ve çevresel sorumluluklarımızı; çalışanlarımız, eğitim – Öğretim kurumları, kamu, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşlarımız ile uyumlu bir işbirliği içinde din, dil, ırk, cinsiyet, medeni durum, gebelik, engellilik ayrımı gözetmeksizin yerine getirmeye özen gösteririz.

Tesislerimizin, uluslararası standartlara uyum sağlayarak uygulamalarını sertifikalaştırmaları konusunda teşvik ederiz.

 

SATIN ALMA POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resorts olarak çevre dostu yapı malzemelerinin, sürdürülebilir yiyecek ve tüketim ürünlerinin, az enerji tüketen alet, ekipman ve ürünlerin; yasal düzenlemelere uyum sağlayan , iş etiği anlayışıyla insan hakları, çalışan sağlığı ve emniyeti ve çevre güvenliğine önem veren tedarikçilerin seçilerek hizmetlerin satın alınmasıdır.

ALİ BEY HOTELS & RESORTS 2016 YILI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

 

 

            Ali Bey Club & Park Manavgat 2016 Sürdürülebilirlik Raporu

 

 

 

            Ali Bey Resort Sorgun 2016 Sürdürülebilirlik Raporu