TR | EN | DE | RU

Untitled Document

ALI BEY HOTELS & RESORTS

KURUMSAL

TANITIM & TARİHÇE

 

Yıl 1991. Güral Ailesi Akdeniz’in doğal güzellikleri ve tarihi değerleriyle çevrili muhteşem bir tatilköyünü Siz değerli misafirlerimizin hizmetine sundu. Ali Bey Club Manavgat 1991 yılının mart ayında 12 konak olarak 8. Cumhurbaşkanımız Sn. Turgut Özal ve dönemin Başbakanı Sn. Yıldırım Akbulut tarafından Türk Turizminin hizmetine açılmıştır. 1992 yılında 3 konak ilave edilerek 15 konak ile ikinci sezonuna başladı. 1995 yılında Gürallar Grubu tatilköyleri zincirine ikinci altın halkayı ekledi: Ali Bey Park Manavgat. Üçüncü tesisimiz olan Ali Bey Resort Sorgun ise 2010 yılında yine Gürallar Grubu tarafından Türk Turizmine armağan edilmiştir. Ali Bey Hotels & Resorts tesislerimizin isimlerini, şirketimizin kurucusu ve Kütahya’nın seçkin iş adamlarından Sn. Ali Güral’ın ön isminden almıştır.

 

Ali Bey Club & Park Manavgat’ta geleneksel Türk Mimarisinin nostaljik özellikleri ile birlikte en seçkin örnekleri kullanılmıştır. Dekorasyonda, el emeği ile hazırlanmış ahşap ve çini işlemleri sanatsal bir incelikle kullanılmıştır. Tesisimizin her köşesinde meşhur Kütahya Seramik işçiliğine rastlamak mümkündür. Her konağın duvarında, ülkemizin güzel yerlerinden görüntüler seramik üzerine el işçiliği ile işlenmiştir. Bu nedenle Ali Bey Club Manavgat tesisleri kısa sürede dünya tatilcilerinin gözdesi haline gelmiştir. Ali Bey Club & Park Manavgat siz değerli misafirlerimize, 30 konak ve konak başı 30’ar odası, aquaparkı, mimarisi, hizmet anlayışı, 75 kişilik animasyon ekibi, 6 restaurant ve 14 barı, su sporları, 66 adet tenis kortu, futbol, basketbol, beach voleybol sahaları ve daha nice sınırsız spor aktiviteleri ile günümüzün tatil anlayışına yepyeni bir boyut kazandıracak, 1001 gece masallarındaki gibi dillere destan bir tatil keyfi sunmaktadır.

 

ALİ BEY HOTELS & RESORTS AİLESİ

 

Ali Bey Club & Park Manavgat ve Ali Bey Resort Sorgun bünyesinde yaklaşık 750 personel çalışmaktadır. Bizi böylesine başarılı bir konuma getiren gücün kaynağı elbette bir aile anlayışımızın olması ve büyük ailenin bireyleri arasında inanılmaz bir iletişim, yardımlaşma ve birbirine sevgiyle kenetlenmiş bir bağın bulunmasıdır. Çalışanından en üst yöneticisine ve şirket sahibine kadar herkesin aynı gönül bağı ile tek bir amacı vardır: Her zaman için daha iyi olmak ve sizlere verebileceğimiz en iyi hizmeti sunabilmek. Bu nedenledir ki, Ali Bey Hotels & Resorts tesisleri, alışmış olan yönetim tarzlarından çok daha farklı bir anlayış ile sizler için en iyi şekilde çalışmaya gayret etmektedir.

 

ALİ BEY HOTELS & RESORTS ÇEVRE POLİTİKASI

 

Ali Bey Hotels & Resorts olarak içinde yaşadığımız çevreyi korumak ve devamlılığını sağlamak için faaliyetlerimizin yürütülmesi esnasında çevreye olumsuz etkilerimizi tespit eder ve olası tehlikeleri ve atıklarımızı kontrol altına alırız.

 

Doğal kaynakların kontrollü kullanılması, enerji tüketiminin, hava, su ve toprak kirlenmesini en aza indirgenmesi için yürürlükte olan çevre kanun, yönetmelik, mevzuat ve düzenlemelere uyarız.

 

Çevre bilincinin, sadece çalışanlarımızca değil, konuklarımız tarafından da benimsenmesi için etkinlikler düzenler, yerel yönetimlerle işbirliği yaparak doğada ve çevre de artı değerler yaratırız.